Športovec roka 2018

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Športovec roka 2018

Komisia pre šport a mládež pri MsZ 25. marca slávnostne odovzdala Ceny športovec roka 2018 v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára. Prítomných pozdravili viceprimátor Attila Karaffa a predseda komisie Krisztián Nagy. 

Attila Karaffa zdôraznil, že sme hrdí na úspechy dunajskostredských športovcov, ktorí vytvárajú hodnoty v materiálnom svete. Na najvyšší stupienok sa dostanú iba za cenu usilovnej práce, tréningu a odriekania. Predseda športovej komisie Krisztián Nagy vyzdvihol skutočnosť, že Dunajská Streda je 32. najväčšie mesto na Slovensku, no vďaka športovým úspechom meno mesta všade poznajú, veď máme majstrov Slovenska, aj majstrov Európy.    

Ceny odovzdali videprimátor Attila Karaffa, predseda komisie Krisztián Nagy, ďalej členovia komisie a poslanci MsZ Tünde Brunczvik, Alexander Dohorák a Rita Őri.

Na slávnostnom ceremoniáli sa konala exhibícia jumpingu a karate. Ďalej vystúpil tanečný pár Jázmin Lara Dohorák-Dominik Šimovič a choreografiu predstavila študentka ZUŠ Karina Dobai. 

 

Mesto Dunajská Streda  udelením ocenenia Športovec roka 2018 chce inšpirovať ďalšie úspechy športovcov, ktorí svojou činnosťou reprezentujú nielen vlastný klub, ale aj mesto. Samospráva mesta od roku 2016 ocení aj najúspešnejších trénerov. Cenu získa tréner, ktorého zverenci, či kolektív v danom roku dosiahnu vynikajúce výsledky.    

Návrh na ceny sa mohli podávať v piatich kategóriach: jednotlivci do 15 rokov, jednotlivci 15-20 rokov, jednotlivci - dospelí, tréner roka a kolektív.

 

Ocenení:

 

Jednotlivci-mládež do 15 rokov:

Renáta Vodnyánszka (Atletický klub Megy Sport DS)- 1. miesto

Ferenc Dániel Kovács (Zápasnícky klub DS) - 2. miesto

András Gaál (Zápasnícky klub DS) - 3. miesto

 

Jednotlivci-mládež 15-20 rokov:

Réka Bacsfai (Zápasnícky klub DS) - 1. miesto

Tamás Kósa (Športové gymnázium DAC) - 2. miesto

Tamás Csörgő (Zápasnícky klub DS) - 3. miesto

 

Jednotlivci-dospelí

Dezider Pék (Sportfanatic) - 1. miesto

Mária Juhászová (Zápasnícky klub DS) - 2. miesto

Richard Nyáry (Sportfanatic) - 3. miesto

 

Tréner roka

Attila Gaál (Zápasnícky klub DS) - 1. miesto

Peter Šandal (SST Euromilk) - 2. miesto

János Markovics (Seishin Karate klub) - 3.miesto

 

Kolektív:

Futbalové mužstvo DAC - 1. miesto

Šachový klub DS - 2. miesto

Sportfanatic - 3. miesto