Stretnutie rodákov: bývalí Dunajskostredčania si zaspomínali na staré časy

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Stretnutie rodákov: bývalí Dunajskostredčania si zaspomínali na staré časy

Mestská samospráva Dunajskej Stredy usporiadala 5. stretnutie rodákov, na ktoré prichádzajú bývalí Dunajskostredčania, ktorí sa v určitej miere stále viažu na mesto. Buď sa tu narodili, či žili niekoľko rokov, avšak dnes už bývajú na inom mieste krajiny, alebo sveta.

Na stretnutie rodákov tento rok prišlo trinásť účastníkov, niektorí prvýkrát, iní už opakovane. Vrátili sa medzi inými z Trenčína a Želiezoviec. Niekoľkí prišli domov aj z Maďarska, z Budapešti, Veszprému a Szombathelyu.

Primátor Zoltán Hájos bývalých Dunajskostredčanov slávnostne prijal na mestskej radnici, kde sa hovorilo o súčasnosti a rozvojových plánoch mesta. Oživili aj staré, pekné spomienky. Rodáci sa zúčastnili spoločného obeda a mali možnosť si pozrieť aj zápas DAC-Slovan. 

Niektorí vyhľadali svojich známych, priateľov a tu žijúcich príbuzných. Večer sa všetci zúčastnili slávnostného odovzdania cien mesta. Na stretnutí rodákov v roku 2019 boli prítomní Tibor Domonkos, Brigitta Gombos, Lívia Romanovics, Jaroslav Ďurmek, Božena Kučerová, Attila Szűcs, Lajos Kuczy, Alexandra Kerkápoly Feigler, Danka Ertelová, Anna Baranová a Ivan Erdelský.