Štvrtkové hudobné programy na nádvorí radnice

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Štvrtkové hudobné programy na nádvorí radnice

Na nádvorí dunajskostredskej radnice aj tento rok zaznejú vábivé melódie počas troch júlových večerov v rámci podujatia Dunjskostredská hudba na nádvorí. Táto séria koncertov sa realizuje už po deviatykrát s podporou dotácie mesta Dunajská Streda. Koncerty sú bezplatné pre milovníkov rôznych hudobných žánrov.   

Organizátori aj tento rok pozývajú záujemcov na tri zaujímavé koncerty na nádvorie, ktoré má vynikajúcu akustiku. 

12. ho júla o 19,00 je na programe galakoncert účastníkov V. Medzinárodného majsterského kurzu operného spevu uznávaného arménskeho tenora Gurgena Ovsepiana. Účastníci kurzu zožali už aj v minulom roku veľký úspech na koncerte vo Vermesovej vile v rámci programu Dunajskostredské leto.  

19. júla tiež o 19.00 sa predstaví hudobná formácia Hoppáré Zenekar z Maďarska, ktorá oživuje tradície kaviarenskej hudby.

26. júla sa uskutoční záverečný koncert zo série programov na nádvorí, na ktorom sa obecenstvu predstaví  skupina Colombre Band z Maďarska. Hudobné smerovanie tejto formácie významnou mierou ovplyvnili hudbné žánre, ako blues, bluegrass a indie rock, navyše do predstavenia zakomponujú aj prvky hip-hopu.

Návštevníci koncertov majú prístup do nádvoria radnice zabezpečený cez vzadný vchod pri parkovisku. V prípade nepriaznivého počasia sa koncerty budú konať v sobášnej sieni radnice. /pve/