Svetový deň bez áut: Zmeny pre cestujúcich v diaľkových autobusoch a v mestskej hromadnej doprave

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Svetový deň bez áut: Zmeny pre cestujúcich v diaľkových autobusoch a v mestskej hromadnej doprave

Mesto Dunajská Streda sa taktiež 22. 09. 2020 rozhodlo podporiť Deň bez áut a to formou uzatvorenia Hlavnej ulice v úseku MsKS – radnica od 9.00 hod. do 15.00 hod. Uzavretie nemá vplyv na rannú a popoludňajšiu dopravnú špičku. Dopravné obmedzenia sa však dotýkajú aj cestujúcich v diaľkovej autobusovej a mestskej hromadnej doprave.

Z tohto dôvodu počas akcie bude zastávka „DS, Hlavná ul., radnica“ pre smer Galanta neobsluhovaná (obsluhovaná bude iba zastávka na Galantskej ceste) a pre smer Veľký Meder premiestnená cca 50 metrov za kruhový objazd. V tomto čase budú busy premávať po Železničnej ulici popri LIDLi na Vajanského ul. Výstup zo smeru Veľký Meder bude na zastávke „DS, Vajanského ul., LIDL“. Vodiči SAD v dotknutých spojoch o tejto skutočnosti informovali cestujúcich.

Obidve linky MHD Dunajská Streda budú taktiež presmerované na Vajanského ul. a Železničnú ul., pričom bude využitá zastávka „Dunajská Streda, Vajanského ul., LIDL“. Zastávky „DS, Hlavná ul., MsKS“ a „DS, Hlavná ul., radnica“ budú počas akcie dočasne neobsluhované.