Termálne kúpalisko v Dunajskej Strede od 9. júna opäť otvorené

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Termálne kúpalisko v Dunajskej Strede od 9. júna opäť otvorené

Po takmer 3-mesačnej nútenej prestávke dunajskostredské termálne kúpalisko 9. júna opäť otvorilo svoje brány. Sprístupnená je wellnesová časť, ako aj vonkajšie bazény. Zariadenie otvorili pre návštevníkov v etapách, kemping 3. júna, kým hotel kúpaliska je opäť v prevádzke od 5. júna.

Na termálnom kúpalisku ostávajú v platnosti niektoré obmedzenia, o najdôležitejších návštevníkov budú informovať pri vstupe. Zároveň zaznamenajú osobné údaje hostí, ďalej treba počítať aj s meraním teploty a dezinfekciou rúk. Vo vstupnej hale obmedzia počet osôb naraz prítomných, preto návštevníci musia čakať pred budovou v rade pri dodržaní 2-metrového odstupu. Vedenie termálneho kúpaliska nasadil viac plavčíkov, aby dbali na dodržanie bezpečného odstupu aj medzi hosťami aj v bazénoch. Počet návštevníkov v bazénoch nebude obmedzený.

Vedenie kúpaliska predpokladá zvýšenie prevádzkových nákladov a zníženie príjmov. Dúfajú však v oživení domáceho turistického ruchu. Zatvorenie kúpaliska malo za výsledok výpadok 1 milión eur z tržieb, čo znamená, že až 70 tisíc kúpelných hostí muselo zostať doma.

Rok 2019 bol rekordný, rástli príjmy a stúpol aj počet návštevníkov

Výška obratu za rok 2019 dosiahla 5 miliónov eur. Tržba sa zvýšila o viac ako 16 percent. Počet návštevníkov v minulom roku bol vyše 323 tisíc, kým počet ubytovaných hostí takmer 125 tisíc. Dunajskostredské termálne kúpalisko dosiahlo 4. miesto v rebríčku najlepších kúpalísk na Slovensku. Za týmto výsledkom sú kvalitné služby a dobrý marketing. Vďaka úspešnému roku 2019 termálne kúpalisko zatiaľ nezápasí s existenčnými ťažkosťami, avšak je nútený použiť finančné rezervy. Kúpalisko neprepustilo zamestnancov a nepožiadalo o odklad splátok úveru.