V Dunajskej Strede do asistovaného sčítania sa už zapojilo viac ako 700 ľudí

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
V Dunajskej Strede do asistovaného sčítania sa už zapojilo viac ako 700 ľudí

Od 3. mája začala druhá, tzv. asistovaná fáza sčítania obyvateľstva. Elektronický dotazník v Dunajskej Strede vyplnilo 20 354 ľudí. Podľa údajov z 24. mája v Dunajskej Strede počítali  21 102 obyvateľov, teda počas asistovaného sčítania doteraz 748 ľudí požiadal o pomoc asistenta.

Dôležitá informácia: aj maloleté deti sa musia počítať osobitne. Každý, kto tak neurobil elektronicky, teraz musí požiadať o pomoc asistenta.

Tí, ktorí nevyplnili elektronický dotazník, majú dve možnosti: buď telefonicky objednajú domov sčítacieho asistenta, alebo zavítajú do jedného z kontaktných miest určených mestom.

Kontaktné miesta sú na troch miestach: na Mestskom úrade, v kancelárii Združenia za spoločné ciele v bývalom skautskom dome a v Spoločenskom dome v Malom Blahove. Otváracie hodiny kontaktného miesta pre sčítanie obyvateľstva na Mestskom úrade sú totožné s otváracími hodinami MsÚ. V bývalom skautskom dome je kontaktné miesto otvorené počas otváracích hodín kancelárie Združenia za spoločné ciele. V Spoločenskom dome Malé Blahovo sú obyvateľom k dispozícii v pondelok od 12.30 do 16.00 h, v stredu od 12.30 do 17.00 h a v piatok dopoludnia medzi 9.00 a 13.00 hodinou.

Obyvatelia môžu využiť aj pomoc mobilných asistentov, v tom prípade treba volať na telefónne číslo 0905/407 018.

Cookies