V Dunajskej Strede na Hlavnej ulici otvorili turistické informačné centrum

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
V Dunajskej Strede na Hlavnej ulici otvorili turistické informačné centrum

 

 

Prvotným cieľom turistickej informačnej kancelárie na Hlavnej ulici oproti mestskej radnici je osloviť turistov, ktorí navštívia mesto, ďalej vzbudiť aj záujem miestnych obyvateľov o krásy a pamätihodnosti regiónu. Turistické centrum informuje o prírodných atraktivitách, o možnostiach ubytovania, o reštauračných službách, ďalej aj o cyklotratiach a turistických mapách, či o aktuálnych programoch a plánovaných podujatiach. V kancelárii navyše ponúkajú aj suveníry, ako napr. magnety na chladničku, kúpeľné oblátky a bio produkty z levandule.

Pracovníci Oblastnej organizácie cestovného ruchu v minulých rokoch zaznamenali, že turisti prichádzajúci do nášho regiónu vyhľadávajú v prvom rade termálne kúpaliská. Okrem toho by radi trávili voľný čas zmysluplne a užitočne, ďalej lepšie spoznali Žitný ostrov. Zaujímajú sa o možnostiach, ktoré im región ponúka. V turistickom informačnom centre záujemcom poskytnú veľký výber informačných materiálov a taktiež odpovede na ich otázky.

Cieľom Oblastnej organizácie cestovného ruchu je propagovať Žitný ostrov a pritiahnuť do regiónu čo najviac turistov. Podľa údajov z roku 2019 región vyhľadalo vyše 1 milión turistov, najviac návštevníkov prichádza z Českej republiky. Tohtoročný počet turistov bude v dôsledku epidémie koronavírusu pravdepodobne nižší.

Otváracia doba turistického informačného centra: pondelok-sobota 09:00–18.00.

Adresa: Dunajská Streda, Hlavná ulica 4236