V Dunajskej Strede založili infomačný bod – odborným poradenstvom pomáhajú podnikateľom, ktorí pre koronakrízu žiadajú štátny príspevok

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
V Dunajskej Strede založili infomačný bod – odborným poradenstvom pomáhajú podnikateľom, ktorí pre koronakrízu žiadajú štátny príspevok

Pre dunajskostredských podnikateľov a podnikateľov z okolia je od 4. mája k dispozícii bezplatné odborné poradenstvo informačného charakteru o podmienkach čerpania z balíkov štátneho príspevku vlády na udržanie zamestnanosti. Službu pod záštitou primátora Zoltána Hájosa môžu podnikatelia využiť na prvom poschodí  v kancelárii č. 107 v zadnom krídle Obchodného a Informačného Centra v Dunajskej Strede.

Podnikateľom v pracovné dni poskytne poradenstvo ekonóm o spôsobe nárokovania štátneho príspevku na udržanie pracovných miest, ako aj o tom, z ktorého balíka môžu žiadať náhradu škôd. Príspevok môžu žiadať podniky a súkromní podnikatelia, ktorí v dôsledku pandémie koronavírusu stratili príjmy, alebo zisky. Podnikatelia sa o podrobných podmienkach poskytnutia príspevku môžu informovať na stránke www.pomahameludom.sk. V rámci odborného poradenstva podnikateľov informujú aj o ďalších opatreniach vlády na zmiernenie dôsledkov koronakrízy, ako napr. odklad platby odvodov a úverových splátok pre živnostníkov a zamestnávateľov. Odborné poradenstvo sa uskutočňuje zásadne v termíne po telefónnom dohodnutí na tel. čísle 421 908 474 883.

Vyplnené žiadosti podnikatelia majú posielať na územne príslušný úrad práce, ktorý po podpise dohody do 24 hodín oprávnenému žiadateľovi príspevok vyplatí.