V nemocnici sú ešte voľné miesta, ale treba sa predbežne zaregistrovať na testovanie

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
V nemocnici sú ešte voľné miesta, ale treba sa predbežne zaregistrovať na testovanie

Od 25. januára, teda od pondelka v suteréne dunajskostredskej nemocnice prijímajú záujemcov iba na základe predbežnej registrácie v rámci celoštátneho skríningového pretestovania Ag testami na ochorenie Covid-19.

 Kto si chce rezervovať termín na testovanie, nech sa zaregistruje na webstránke www.korona.gov.sk. Záujemcovia na tejto stránke pod možnosťou Požiadať o Ag vyšetrenie majú vybrať Mám záujem o Antigénové testovanie, následne si môžu vybrať nemocnicu v Dunajskej Strede a môžu sa objednať na konkrétny termín.

Aby sa predišlo nedorozumeniam, vedenie nemocnice upozorňuje, že pri testovaní uprednostňujú tých obyvateľov, ktorí sa zaregistrovali elektronicky. Čakajúcich, ktorí nie sú predbežne prihlásení, otestujú až neskôr, bez ohľadu na to, ako dlho už čakajú.

V dunajskostredskej nemocnici denne sú schopný vykonať 250 Ag testov. Komu sa zatiaľ nepodarilo zaregistrovať na niektorom z odberových miest, v nemocnici má ešte možnosť, zatiaľ totiž majú voľné termíny na pondelok, aj na utorok t. j. na 25. a 26. januára. (pve)