V Thermalparku je už otvorená nová hotelová časť

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

V dunajskostredskom Thermalparku je od 1. júna už v prevádzke   zrekonštruovaná a rozšírená hotelová časť, ktorú slávnostne predstavili verejnosti koncom minulého týždňa. V rámci jej prestavby, ktorá sa začala v septembri minulého roka, predtým prízemná budova bola prestavaná na moderný jednoposchodový objekt.

Rozšírená hotelová časť areálu termálneho kúpaliska bola slávnostne odovzdaná koncom uplynulého týždňa za prítomnosti primátora mesta Zoltána Hájosa s kapacitou pre takmer 120 ubytovaných. Nachádza sa tu 47 izieb, kým predtým tu bolo k dispozícii pre prenocujúcich  hostí iba šestnásť  izieb. Podľa primátora prestavba a modernizácia hotelovej časti bola reakciou na neustále sa zvyšujúci počet domácich a zahraničných dovolenkárov. Tí sú čoraz náročnejší a vyžadujú vyššiu kvalitu služieb, preto kládli dôraz predovšetkým na tieto aspekty. Nesnažia sa za každú cenu mať tu maximálny počet hostí, radšej verných, ktorí sa sem často vracajú.  V minulom roku aj napriek prebiehajúcej prestavbe bol zaznamenený výrazný nárast počtu ubytovaných hostí, ten sa vyšplhal až na 71 tisíc osôb.

„Teší nás, že práve ponuka termálneho kúpaliska láka turistov do Dunajskej Stredy. Náš región má ľuďom čo ponúknuť,“ uviedol primátor. Dodal, je považuje za výhodné, že susedné termálne kúpaliská v Dunajskej Strede a vo Veľkom Mederi v rámci spoločného turistického zoskupenia ponúkajú svoje služby kúpeľný hosťom, ktoré sa navzájom doplňajú.

Tržby dunajskotredského Thermalparku sa v medziročnom porovnaní podarilo zvýšiť o 9,39 %, čo predstavuje sumu viac ako tri milióny eur. Vedenie plánuje tento rok aj naďalej investovať do skvalitnenia svojich služieb. „Snažíme sa neustále zdokonaľovať naše služby a spríjemniť tak zákazníkom ich pobyt u nás, či už prišli na jednu noc, alebo na viacdňový pobyt. S rekonštrukciou či inováciami sme ešte ani zďaleka neskončili," povedal riaditeľ Thermalparku Gabriel Somogyi. Investície do modernizácie dosiahli sumu takmer dva milióny eur. Od jesene plánujú aj rekonštrukciu vonkajšieho plaveckého bazénu. V pláne je tento rok aj sprístupnenie prírodného jazera pre verejnosť, ktoré sa nachádza priamo v areáli zariadenia. Vedenia chce postaviť mostík na ostrovček nachádzajúci sa v jazere. Plány sú hotové, čaká sa na stavebné povolenie. Počíta sa aj s rozšírením verejného osvetlenia na parkovisku a rozšírením parkovacích miest pre kúpelných hostí.

„Osvedčil sa aj saunový svet, ktorý sme odovzdali do prevádzky koncom roka 2015. Jeho kapacita je 40 osôb, samozrejme, návštevníci sa striedajú, ako v kúpeľnej časti, kde sa naraz môže zdržiavať 3500 osôb," -uviedol G. Somogyi. Podľa neho najviac návštevníkov je z Českej republiky, oveľa menej z Polska a z Maďarska, okrem nich vonkajšie a kryté bazény s obľubou navštevujú nielen miestni obyvatelia, ale prichádza klientela aj zo vzdialenejších regiónov.

Novinkou tohoročnej sezóny je zavedenie klubovej karty a vernostného programu. Karta umožnuje bezhotovostné platby za všetky služby na termálnom kúpalisku, vrátene vstupného, ale zatiaľ bude zachovaná aj možnosť platby v hotovosti. Kartu návštevník obdrži po tom, čo sa zaregistruje v Thermalparku, následne mu vydajú kartu za 1 euro.  Výhodou tejto karty je aj to, že jej majiteľ získava vernostné body a po prekročení stanovených limitov mu bude vrátená istá časť vynaložených peňazí. Napríklad ak si celkovo zaplatí služby za 500 eur, na kartu mu bude vrátených 50 eur ako bónus, pri vyšších sumách sa aj bónus zvýši. Dobíjanie kreditu na kartu bude možné vo vstupnej hale termálneho kúpaliska a na niektorých miestach kúpaliska. /pve/