V týždni Sviatku všetkých svätých zmena otváracej doby cintorínov

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
V týždni Sviatku všetkých svätých zmena otváracej doby cintorínov

Pri príležitosti Sviatku všetkých svätých a Pamiarky zosnulých cintoríny budú mať predĺženú otváraciu dobu. Zmení sa aj otváracia doba cintorína na Malodvorníckej ceste. V dňoch 28. októbra – 4. novembra bude platiť opäť letná otváracia doba pre návštevníkov do 21.00. V maloblahovskom cintoríne bude otvorený aj zadný vchod. Aj verejné osvetlenie prispôsobia otváracej dobe.

Správca cintorína, mestská spoločnosť na správu verejných priestranstiev Municipal sa snažila vytvoriť dôstojné podmienky pre sviatky v cintorínoch Dunajskej Stredy. V minulých dňoch v cintoríne na Malodvorníckej ceste, v Malom Blahove, v Mliečanoch a vojenskom cintoríne vysadila 150 chryzantémov. Okrem úpravy kvetinových záhonov pokosili trávu a upratali aj opadané lístie.

V záujme udržania čistoty sa veľkokapacitné kontajnery budú častejšie vyprázdňovať. Vďaka priaznivému počasiu sa dodávka vody v cintorínoch nepreruší, vodovody budú otvorené. Vedenie mestskej spoločnosti žiada návštevníkov, aby pri zapaľovaní kahancov si dávali zvýšený pozor, aby nevznikli požiare.

Policajti budú mať zvýšenú pohotovosť

Počas sviatkov príslušníci PZ a Mestskej polície budú dohliadať spoločne na verejný poriadok. Mestská polícia posilní hliadkovú službu v cintoríne na Malodvorníckej ceste a Malom Blahove, do Mliečan budú chodiť častejšie. Zvýšené kontroly a prítomnosť policajtov zabezpečia jednak v okolí cintorínov, jednak v samotných cintorínoch, aby zabránili krádežiam a trestnej činnosti vreckárov. Aj parkovanie budú kontrolovať a koordinovať, v prípade potreby usmerňovať dopravu v okolí cintorínov. Polícia žiadá návštevníkov, aby nenechávali svoje cenné veci mimo dohľadu.