V znamení adventu

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
V znamení adventu

Mestská samospráva v Dunajskej Strede  usporiada v adventskom období vianočné trhy, ktoré otvoria 1. decembra a potrvajú do 23. decembra. V priestoroch pred MsKS sa v deviatich drevených stánkoch  budú predávať typický vianočný tovar, vhodný ako  darček a charakteristické vianočné špeciality, okrem iného aj vianočný punč a varené víno.Trhy budú denne otvorené od 12.00 do 19.00 hod. Počas trvania jarmoku na javisku vystúpia aj škôlkári miestnych materských škôl, členovia divadla Rivalda a ďalšie domáce súbory. O sprievodných kultúrnych programoch  nájdete podrobné informácie na webovej stránke mesta Dunajská Streda.
Tento rok mesto bude mať už po tretíkrát adventný veniec, a to okolo fontány  pred Mestským kultúrnym strediskom. Veniec bude slávnostne posvätený miestnymi duchovnými 1. decembra, v nedeľu o 17.oo, vzápätí primátor JUDr. Zoltán Hájos a študentský primátor spoločne zapália prvú adventnú sviečku. Súčasne bude zapnuté aj vianočné osvetlenie vianočného stromčeka.   Paralelne vo vestibule  MsKS od  15.00 usporiadajú vianočný dom hier, o 16. 00 príde Mikuláš a bude  rozdávať darčeky deťom. Ďalší adventný veniec bude inštalovaný aj na Vámbéryho námestí pri katolíckom kostole.
Vianočné trhy budú mať aj charitatívny rozmer. V jednom stánku prijímajú použité  hračky pre deti zo sociálne odkázaných rodín. Organizátory žiadajú darujúcich, aby hračky zabalili  do krabice  od topánok. Na krabici treba uviesť, či ide o hračku  pre dievča alebo chlapca, ako aj vek dieťaťa. Hračky rozdelí odkázaným rodinám príslušný odbor Mestského úradu.
Mertská samospráva srdečne pozýva obyvateľov mesta na vianočné trhy, ako aj na slávnostný akt zapálenia adventských sviečok každú nedeľu a samozrejme aj na sprievodné programy.