Vianočné trhy

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Vianočné trhy

Užite si atmosféru Vianočných trhov!

 

Vianočné trhy V Dunajskej Strede očakávajú návštevníkov v priestoroch pred Mestským kultúrnym strediskom od 1. decembra a potrvajú do 23. decembra. Vianočné trhy sú otvorené denne od 14.00 do 19.00.  Tohoročný jarmočný ruch má  svojskú srdečnú atmosféru. Rozžiarené svetlá vianočného stromu a fontány upútajú pozornosť nielen Dunajskostredčanov, ale aj tých, čo precestujú mestom.

Nevynechanejte návštevu vianočných trhov a užite si tu pravé čaro Vianoc! Prídte aj vy na námestie, ktoré sa stáva obľúbeným miestom stretnutí Dunajskostredčanov! Určite Vás očaria ligotajúce sviečky, Betlehem, advenstký veniec na obrubníku fontány, ako aj jej osvetlená silueta.

Tradičné vianočné špeciality a darčeky ponúkajú v deviatich drevených stánkoch. Môžete tu ochutnať pečené gaštany,  trdelníky, vyprážanú rybu, pečienku, domácky údené špeciality od gazdov, med, vianočný punč a varené víno. Vianočný sortiment je oveľa bohatší, ako v predošlých rokoch.

Organizátori pripravili aj bohatú ponuku kultúrnych programov. Na krytom javisku vystúpia škôlkári miestnych materských a základných škôl, mestských inštitúcií, a pobavia Vás aj ďalšie domáce súbory a sóĺisti. Na javisku pred MsKS programy sa každý deň menia. O sprievodných kultúrnych programoch  advenstkého obdobia získate informácie kliknutím na plakát Vianočných trhov.

Nižšie prinášame prehľad aktuálnych programov prvého adventského týždňa.

5. decembra /štvrtok/ o 16.00 vystúpia deti z materskej školy na Námestí priateľstva.

6. decembra /piatok/ o 16.00 sa predstavia žiaci ZŠ Smetanov háj , o 17.00 vystúpi Evelyn Varga.

7. decembra /sobota/ o 16.00 Vás očarí zaujímavé vystúpenie so svojim freestyle programom loptový žonglér József Szipőcs Tufcso, o 17.00 formácia OKÉ.

8. decembra /nedeľa/ o 17.00 bude slávnostne zapálená 2. adventská svieca. V sprievodnom kultúrnom programe vystúpi členka Divadla Rivalda Marika Szabó. Na slávnostný akt srdečne pozýva mestská samospráva v Dunajskej Strede všetkých záujemcov.

Vianočné trhy tento rok majú aj charitatívny rozmer. V jednom stánku prijímajú použité hračky pre deti zo sociálne odkázaných rodín. Organizátori žiadajú darujúcich, aby hračky zabalili  do papierovej krabice. Na krabici treba uviesť, či ide o hračku  pre dievča alebo chlapca  a vek dieťaťa. Hračky odkázaným rodinám odovzdá príslušný odbor Mestského úradu. V ďalšom stánku za symbolickú cenu predávajú darčekové predmety vyhotovené škôlkármi. Tržbu z predaja drobných predmetov škôlky použijú na vlastné účely.