Vianočné trhy

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Vianočné trhy

Užite si atmosféru Vianočných trhov!

 

Vianočné trhy v Dunajskej Strede očakávajú návštevníkov na priestranstve pred Mestským kultúrnym strediskom počas celého advenstkého obdobia. Sú otvorené až do 23. decembra denne od 14.00 do 19.00. Rozžiarené svetlá vianočného stromu a fontány každému upútajú  pozornosť. Príďte aj vy na námestie, ktoré sa stáva obľúbeným miestom stretnutí  Dunajskostredčanov! Určite Vás očaria ligotajúce sviečky, Betlehem, adventský veniec na obrubníku fontány, ako aj jej osvetlená silueta.

Organizátori pripravili aj bohatú ponuku kultúrnych programov, ktoré sa každý deň striedajú. O sprievodných kultúrnych programoch  advenstkého obdobia získate informácie kliknutím na plakát Vianočných trhov.

Nižšie prinášame prehľad aktuálnych programov druhého adventského týždňa.

9. decembra /pondelok/: od 15.30 program žiakov ZŠ Z. Kodálya, od 16.00 vystúpenie žiakov ZŠ  na Jilemnického ulici. V stánku Mikulášska fabrika  medzi 14.00 a 17.00 ponúkajú drobné darčeky za symbolické ceny žiaci ZŠ na Jilemnického. 

10. decembra /utorok/: o 16.00 program MŠ s VJM na Októbrovej ulici.  V stánku Mikulášska fabrika  medzi 14.00 a 17.00 ponúkajú drobné darčeky vyrobené škôlkarmi MŠ na Októbrovej ulici za symbolické ceny.

11. decembra /streda/:  od 16.00 program MŠ na Komenského ulici. V stánku Mikulášska fabrika  medzi 14.00 a 17.00 ponúkajú drobné darčeky vyrobené škôlkarmi MŠ na Komenského ulici za symbolické ceny.

12. decembra /štvrtok/: od 16.00 program MŠ E. Benedeka s výchovným jazykom maďarským. V stánku Mikulášska fabrika  medzi 14.00 a 17.00 ponúkajú drobné darčeky vyrobené škôlkarmi MŠ E. Benedeka za symbolické ceny.

13. decembra / piatok/: o 16.00 vystúpenie skupiny BLACK NOTION, od 16.30 spieva Tünde Keviczky. V stánku Mikulášska fabrika  medzi 14.00 a 17.00 ponúkajú drobné darčeky vyrobené v Mestskom centre voľného času za symbolické ceny.

14. decembra /sobota/: od 16.00  program  T., Keviczkej a jej skupiny, o 18.00 program skupiny Golddies.

15. decembra /nedeľa/ o 16.00 program žiakov Gymnázia L. Dúbravu, o 17.00 zapálenie 3. sviece na adventskom venci, v sprievodnom programe  vystúpi ženský spevácky zbor Tiszta Forrás.  Mestská samospráva srdečne pozýva občanov mesta na tento slávnostný akt!

Vianočné trhy tento rok majú aj charitatívny rozmer. V jednom stánku prijímajú použité hračky pre deti zo sociálne odkázaných rodín. Organizátori žiadajú darujúcich, aby hračky zabalili  do papierovej krabice. Na krabici treba uviesť, či ide o hračku  pre dievča alebo chlapca  a vek dieťaťa. Hračky odkázaným rodinám odovzdá príslušný odbor Mestského úradu.

V stánku Mikulášska fabrika  za symbolickú cenu predávajú darčekové predmety vyhotovené škôlkármi. Tržbu z predaja drobných predmetov škôlky použijú na vlastné účely.