Vianočné trhy v znamení adventu

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

V  Dunajskej Strede tradičné vianočné trhy otvoria brány piatok, 1. decembra o 14. hodine. Miestom adventného podujatia bude aj už po šiestykrát  námestie pred Mestským kultúrnym strediskom. Adventný veniec umiestnia aj tento rok na tunajšej fontáne.

S  predvianočným obdobím je nerozlučne späté aj slávnostné zapálenie prvej sviečky adventného venca, ktorý sa koná 3. decembra o  17-tej hodine. Adventná sviečka bude zapálená v  rámci ekumenickej bohoslužby, vystúpi aj spevácky zbor Sv. Juraja.  Mestská samospráva v znamení blížiacich sa vianoc srdečne pozýva obyvateľov mesta na zapálenie adventných sviečok, na sprievodné programy a na vianočné trhy.

Návštevníkov každý deň čakajú rôzne sprievodné kultúrne programy. Denne od 16. hod. vystúpia deti z dunajskostredských materských škôl a  žiaci základných škôl, spevácky zbor mestského klubu dôchodcov, ako aj ďalší miestni talenti. Bližšie informácie o programoch na www.dunstreda.sk. Návštevníci vianočných trhov môžu ochutnať tradičné vianočné dobroty, a tuhej zime dobre padne varené víno a  horúci čaj. V stánkoch návštevníci si môžu zaobstarať vianočné ozdoby, sviečky, oplátky, med a  typické vianočné predmety. Dunajskostredské vianočné trhy potrvajú do 21. decembra. Novinkou bude súťaž vo varení halászlé, ktoré organizujú 16. decembra. V centre mesta vianočné osvetlenie bude zapnuté v prvú adventnú nedeľu. Živý stromček pred MsKS a okolie sa bude ligotať v sviatočných farbách sviatočného osvetlenia. Na korze a na Vámbéryho námestí budú na stromoch umiestnené svetelné zostavy z úsporných LED-žiariviek. (pve)