Vianočné trhy: záverečný týždeň

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Vianočné trhy: záverečný týždeň

 Vianočné trhy: záverečný týždeň

Do 23. decembra očakávajú Vianočné trhy v Dunajskej Strede návštevníkov na priestranstve pred Mestským kultúrnym strediskom. Sú otvorené denne od 14.00 do 19.00. Sprievodné kultúrne programy sa každý deň striedajú. O kultúrnych programoch získate informácie kliknutím na plakát Vianočných trhov.                                                                                                                                                                                                                                                       

Nižšie prinášame prehľad aktuálnych programov tretieho a zároveň posledného adventského týždňa.

16. decembra /pondelok/: od 16.00 vystúpenie detí z Materskej školy Nám. SNP. V stánku Mikulášska fabrika  medzi 14.00 a 17.00 ponúkajú drobné darčeky zhotovené deťmi tejto škôlky za symbolické ceny

17. decembra /utorok/: o 16.00 program detí z MŠ na Széchenyiho ulici. V stánku Mikulášska fabrika  medzi 14.00 a 17.00 ponúkajú drobné darčeky vyrobené  deťmi zo  stacionáru pre mentálne postihnutých  pri CSC za symbolické ceny. O 17.00 vystúpenie skupiny Kicsi Hang.

18. decembra /streda/:  od 16.00 program MŠ na Jesenského ulici. V stánku Mikulášska fabrika  medzi 14.00 a 17.00 ponúkajú drobné darčeky vyrobené  deťmi tejto materskej školy za symbolické ceny.

19. decembra /štvrtok/: od 15.30 vystúpenie žiakov ZŠ Vámbéryho, o 16.00 program MŠ Rybný trh. V stánku Mikulášska fabrika  medzi 14.00 a 17.00 ponúkajú drobné darčeky vyrobené žiakmi ZŠ Vámbéryho za symbolické ceny.

20. decembra / piatok/: od 18.00 sa o zábavu postará DJ Peller.

21. decembra /sobota/: o 16.00  program Detského súboru Fókusz , o 18.00 vystúpenie skupiny Hadd el Hadd.

22. decembra /nedeľa/: o 17.00 zapálenie 4. sviece na adventskom venci, v sprievodnom kultúrnom programe  vystúpi spevácky zbor Sv. Juraja.  Mestská samospráva srdečne pozýva občanov mesta na tento slávnostný akt!

Vianočné trhy tento rok majú aj charitatívny rozmer. V jednom stánku prijímajú použité hračky pre deti zo sociálne odkázaných rodín. Organizátori žiadajú darujúcich, aby hračky zabalili  do papierovej krabice. Na krabici treba uviesť, či ide o hračku  pre dievča alebo chlapca  a vek dieťaťa. Hračky odkázaným rodinám odovzdá príslušný odbor Mestského úradu.

V stánku Mikulášska fabrika  za symbolickú cenu predávajú darčekové predmety vyhotovené škôlkármi. Tržbu z predaja drobných predmetov škôlky použijú na vlastné účely.