Z priestranstva pod nadjazdom na Gabčíkovskej ceste zmizne odpad

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Samospráva dala odviesť odpad, ktorý roky nazhromaždili tam bývajúci Rómovia. Chatrče, v ktorých bývali neprispôsobiví občania, sú už zbúrané. Sutina stojí na súkromnom pozemku, majiteľ sa zaviazal, že ju odstráni. Vedúci technického a investičného odboru MsÚ Juraj Hervay povedal, že sa tým vyrieší roky vlečúci problém. "MsÚ dal odviesť vyše 100 ton odpadu. Náklady presahujú 5 tisíc eur. Po vyčistení však priestranstvo konečne bude upravené"- zdrôraznil vedúci odboru.

Samospráva mesta v minulosti už viackrát poupratal pozemok obývaný Rómami. Odvoz odpadu raz financovali z rozpočtu mesta, inokedy z grantu, ktorý mesto získal z projektu ministerstva životného prostredia na likvidáciu čiernych skládok.

Nakoľko pod nadjazdom už nebýva nikto, samospráva mesta na časti uvoľneného pozemku môže spojiť Orechovú ulicu s Gabčíkovskou cestou. Takto by nákladné vozidlá už nemuseli prechádzať cez Kúpeľnú ulicu a Malotejedskú ulicu, ale priamo z Gabčíkovskej cesty by mali prístup do areálu tamojšej firmy.