Začala sa modernizácia školskej plavárne

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Začala sa modernizácia školskej plavárne

Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja vlani v novembri na svojom výjazdovom rokovaní v Dunajskej Strede schválilo modernizáciu plavárne Strednej odbornej školy rozvoja vidieka. Práce sa začali tento rok v prvých dňoch decembra, z tohto dôvodu je športové zariadenie v súčasnosti uzavreté. Rekonštrukcia podľa plánov bude trvať štyri mesiace, očakáva sa, že plaváreň otvoria v apríli 2020.

Prestavba sa uskutoční v dvoch etapách - povedal riaditeľ SOŠ rozvoja vidieka Ladislav Szabó. V prvej fáze sa namontuje nové technické zariadenie plavárne, zrenovujú vzduchotechniku a vymenia výplne otvorov. Rozpočet prvej fázy je 345 tisíc eur.

"Výsledkom rekonštrukcie bude aj vyše 50%-ná úspora energie, čím dosiahneme efektívnejšiu prevádzku, čo sa týka nákladov" - vyjadril sa riaditeľ.

V druhej etape renovácie sa vykoná zateplenie budovy s nákladom 110 tisíc eur. Plaváreň slúži hlavne pre študentov SOŠ rozvoja vidieka a Strednej športovej školy ako školská plaváreň. Žiaci základných škôl služby plavárne môžu využívať pri plaveckých kurzoch od marca do júna. Cez týždeň, mimo víkendu je plaváreň otvorená pre verejnosť od 16-tej hodiny do 20-tej hodiny. Po modernizácii chcú osloviť ďalšie stredné školy a predpokladajú väčší záujem ako doteraz. Zároveň počítajú s väčšou návštevnosťou aj zo strany verejnosti.