Zasadal mestský krízový štáb: obyvateľov na žijúcich Kračanskej ceste dali do karantény

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Zasadal mestský krízový štáb: obyvateľov na žijúcich Kračanskej ceste dali do karantény

V druhý deň mestského skríningu na koronavírus otestovali 3622 obyvateľov Dunajskej Stredy, z nich bolo 110 Covid-19 pozitívnych. Najhoršia situácia sa ukázala byť na odberovom mieste zriadenom v Spoločenskom centre na Kračanskej ulici: z tam otestovaných 172 obyvateľov žijúcich na Kračanskej ceste bolo 41 pozitívnych (23,837%). Pre závažnosť situácie regionálny úrad zdravotníctva  23. januára od 21. hodiny nariadil obyvateľom na Kračanskej ceste desaťdňovú karanténu.

Primátor mesta Zoltán Hájos informoval, že karanténu nariaďujú v zmysle opatrenia regionálneho úradu zdravotníctva, ktoré vyšlo vo  Vestníku vlády pod číslom 15/2001.

Na zasadnutí krízového štábu, ktorého sa okrem primátora a prednostky úradu zúčastnili aj veliteľ okresnej  polície, vedúci okresného úradu, riaditeľka regionálneho úradu zdravotníctva, vedúci oddelenia pre pandémiu a vedúci technického oddelenia mestského úradu, požiadali štátnu políciu, aby zabezpečili karanténu v tom zmysle, že tam žijúci obyvatelia neopustia svoje bydlisko.

Životné potreby obyvateľov Kračanskej cesty zabezpečí mestský úrad.

 
(nagy)