Žitnoostrovský galop u nás už po štvrtýkrát

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Žitnoostrovský galop u nás už po štvrtýkrát

Žitnoostrovský galop v Dunajskej Strede sa tento rok koná už po štvrtýkrát.  Tunajší galop bude jedným z rozbehov tradičného Národného galopu, ktorý usporiadajú v septembri na námestí Hrdinov v Budapešti. Žitnoostrovský galop s následným sprievodným showprogramom a atrakciami sa aj teraz uskutoční na maloblahovskom letisku. Aj teraz bude dvojdňový, usporiadajú ho 22. a 23. júna. Vo farbách mesta Dunajská Streda aj tento rok štartuje jazdec, ktorý bude oprávnený reprezentovať naše mesto na finálnych pretekoch v Budapešti.

          Dvojdňové galopové preteky budú  nielen napínavým športovým podujatím, ale zároveň aj zábavným kultúrnym a kulinárnym zážitkom. Rozbehy budú v sobotu hneď po slávnostnom defilé jazdcov popoludní a večer o 18-tej hodine nasleduje finálový beh. V piatok večer o 19.30 zlatým klincom programu bude veľkolepé operetné predstavenie Imre Kálmána Grófka Marica v sprievode symfonického orchestra. Podobne, ako v minulom rok, hľadisko bude kryté a so sedadlami. Obidva dni návštevníci si môžu vybrať aj z bohatej ponuky rôznych sprievodných atrakcií, ako westernové jazdenie na koni pre deti, lukostrelba, hľadkanie zvierat, remeselnícke výrobky a ďalšie vábivé programy pre najmenších.  

Koncert formácie Alma, slávnostné otvorenie a sprievod jazdcov, rozbehy a večer finále

         Slávnostné otvorenie bude v sobotu o 12.30, ale predtým od 11-tej hod. sa predstaví formácia Alma s hudobným pásmom pre najmenších. Zámerom organizátorom je predovšetkým to, aby sa už aj na poobedňajších rozbehoch zúčastnili v hojnom počte rodiny s deťmi.

Ľudový tanec, kabareta, bojové scény z dobovej bitky a lukostreľba

Po rozbehoch sa obecenstvu predstaví súbor ľudových tancov Csallóközi Táncegyüttes. Nebude chýbať ani country hudba v podaní  skupiny Colorado. O veselú zábavu sa postarajú aj herci Divadla Rivalda, nakoľko na pódiu oživia dobre známe  kabaretné scény.  Podujatie bude aj ukážkou jazdeckých tradícií dávnych čias. Jazdecké centrum Záhrada Bíró sa predstaví s dobovou bojovou scénou, lukostrelecký klub Čierny sokol predvedie svoje lukostrelecké umenie. Obecenstvu predstavia ako ozajstné hungarikum pravý maďarský luk, ktorý si záujemcovia môžu aj vyskúšať.

Národný rock, potom medzinárodná hviezda: MODERN TALKING

   V sobotu od 19-tej hodiny nasleduje koncert skupiny Dedičstvo pre prívržencov národne ľadeného rocku. Potom nasleduje od 21.30 koncert svetoznámej kapely Modern Talking, ktorá v našich končinách sa ešte nikdy nepredstavila.  Vo štvorročnej histórii Žitnoostrovského galopu sa po prvýkrát vystúpi hviezda svetového formátu: Thomas Anders and the Modern Talking  zrejme so strhujúcim programom.

Zábavný park pre deti, pochutiny aj pre fajnšmekerov a dvor kvalitných vín

Snahou organizátorov je aj to, aby aj najmenších oboznámili s tradíciami jazdy na koni. Preto v destskom zábavnom parku budú k dispozícii dobové hry, môžu vyskúšať výstrel z dela, jazdu na koni a v malej zoologickej záhrahe môžu pohľadkať ak zvieratká. V stánkoch predajcovia z regiónu budú ponúkať široký sortiment  miestnych špecialít. Vo vínnom dvore  si prídu na svoje milovníci kvalitných vín. Ponuka vín bude pestrá, nakoľko svoje najlepšie vína ponúkajú vinári z troch krajín.

Vstupenky na galop v predpredaji sú lacnejšie

Už sa začal predaj vstupeniek na viacerých miestach: sú k dispozícii v nákupnom centre MAX  v Zázračnej farme, ďalej v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára, v predajni  Copy Guru na Kukučínovej ulici  a vo Focus music shop na Vámbéryho námestí. Vstupenka na piatok v predpredaji stojí 10 eúr. Vstupenku na piatok a sobotu si predpredaji zakúpite za 20 eúr. Kto si chce kúpiť vstupenku iba na sobotu, v predpredaji za lístok zaplatí 15 eúr. Kto je zvedavý iba na rozbehy a finálny beh, vstupenku si zakúpi za 5 eúr. Táto vstupenka však neplatí na večerný megakoncert. 

Tento rok si vstupenku môžete zaobstarať aj cez webshop na stránke  www.felvidekivagta.sk.

 

Aj Slovenský galop v prípade záujmu

V prípade záujmu organizátori Žitnostroovského galopu rozšíria rozbeh aj o Slovenský galop. Víťaz tohto galopu bude mať možnosť tiež štartovať v septembri v Budapešti  v rámci pretekov  Medzinárodného galopu.  Zaujímavosťou je, že na Medzinárodnom galope v Budapešti za uplynulé roky štartovali  okrem iného aj jazdci z USA, Číny aj z Kataru.

Ďalšie informácie: www.vagta.hu

Erzsébet Bóna – 0903 397 063, bona [dot] e [at] bonspromotion [dot] sk – nominácie jazdcov a prihlášky predajcov.  /pve/