Žitnoostrovský jarmok –po tridsiaty deviatykrát

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Žitnoostrovský jarmok –po tridsiaty deviatykrát

Tradičný Žitnoostrovský jarmok v Dunajskej Strede otvára tento rok svoje brány 19. septembra a  potrvá od štvrtka do nedele. aj teraz sa bude konať v susedstve novej MOL  Arény, ktorá bola nedávno odovzdaná do užívania.

Okrem stánkov domácich predajcov budú mať svoje pavilóny aj hostia z Maďarska,  opäť sa totiž na jarmoku predstaví Priemyselná komora Peštianskej župy. Remeselníci z Peštianskej župy budú už po tretíkrát ponúkať návštevníkom jarmoku svoje produkty. Ich stánky boli aj v minulom roku veľmi vyhľadávané a populárne. Jarmok bude aj teraz dobrou príležitosťou na stretnutie predstaviteľov družobných miest Dunajskej Stredy.

Toto najmasovejšie spoločensko-kultúrne a gastronomické podujatie žitnoostrovského regiónu usporiada mestská samospráva v Dunajskej Strede už po tridsiaty deviatykrát. Riaditeľ jarmoku, Zoltán Pápay, očakáva, že podobne ako v predošlých rokoch, aj teraz príde od štvrtka do nedele do areálu mestského parku voľného času okolo päťdesiattisíc návštevníkov.  

Ďalšie informácie ohľadne Žitnoostrovského jarmoku budeme na webovej stránke mesta zverejňovať priebežne, vrátane kultúrneho programu, ktoré sú pre verejnosť naďalej bezplatné.  /pve/