Žitný ostrov cvála aj tento rok

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Keď jún, tak Žitnoostrovský galop! Organizátori vyzývajú všetkých jazdcov, aby osedlali koňa a zabojovali o právo reprezentovať Žitný ostrov na Národnom galope v Budapešti. Hostiteľom 3. Žitnoostrovského galopu bude aj tento rok Mesto Dunajská Streda, organizátorom podujatia v minulých ročníkoch osvedčená spoločnosť BONS Promotion s. r. o. Táto udalosť presahuje rámec obyčajných dostihov, lebo okrem toho, že oživuje jazdecké tradície, pestuje maďarskú kultúru a vďaka jazdcom vo farbách obcí a miest zo Žitného ostrova upevňuje súdržnosť Maďarov.            

 

Žitnoostrovský galop v roku 2015 odštartovali so zámerom, aby celé rodiny, mladí aj starší ľudia, ako aj priatelia koní a zvierat sa na tomto podujatí cítili dobre. Záujem o jazdecký šport v radoch Maďarov na Žitnom ostrove narástol, čo potvrdzuje aj rodinné podujatie, ktoré priťahuje masy záujemcov. Udalosť sa za dva roky stala jednou z najvýznamnejších letných atrakcií Dunajskej Stredy. Podujatie každý rok vyhľadalo vyše 5 tisíc návštevníkov. Organizátori si doterajšiu vysokú úroveň chcú zachovať a očakávaniam obecenstva vyhovieť aj tento rok.      

Žitnoostrovský galop v roku 2017 bude už dvojdňový, návštevníkov na maloblahovskom letisku očakávajú 23. a 24. júna. Popri napínavých dostihoch a jazdeckej show je pre návštevníkov pripravený kvalitný kultúrny program s vystúpeniami obľúbených hudobných skupín. V piatok, 23. júna večer si obecenstvo môže pozrieť celovečernú operetu Čardášová princezná, ktorá je najviac hranou operetou svetových scén. V sobotu večer si fanúšikovia skupiny Edda užijú trvdý rockový koncert. O ďalších pestrých a zaujímavých programoch budeme priebežne informovať.       

 

Začalo sa prihlasovanie! Jazdci sa opäť pobijú o účasť na Národnom galope a Medzinárodnom galope v Budapešti. Hor sa teda do sedla! Jazdci, ktorí majú potrebnú odvahu a radi by reprezentovali svoju obec, nech už avizujú svoj záujem o účasť v dostihoch. Prihlášku môžu stiahnuť z webovej stránky www.felvidekivagta.sk, kde nájdu aj podrobnejšie informácie.