Žitný ostrov a Szigetköz (Medziostrovie) spoločne propagujú turizmus

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Žitný ostrov a Szigetköz (Medziostrovie) spoločne propagujú turizmus

Dunajská Streda a Győr opäť boli úspešní vo výzve Fondu malých projektov Interreg SK-Maďarsko. To znamená, že odborníci z dvoch miest spoločne prezentujú a propagujú turistické možnosti dvoch regiónov.

Dve mestá majú už za sebou úspešnú spoluprácu, prednedávnom v rámci kultúrneho projektu Cultacross realizovali cezhraničnú rozvojovú investíciu, kedy na jazere dunajskostredského termálneho kúpaliska vybudovali javisko, drevený most a vytvorili podmienky kúpania sa v jazere. Spestrili aj kultúrny repertoár dvoch miest.

Cieľom terajšieho projektu je zmapovanie nevyužitých turistických možností. Partneri Arrabona EZÚS a OOCR Žitný ostrov organizujú propagačné podujatia, kde upriamujú pozornosť na voľnočasové programy dvoch regiónov. Ďalej pripravia promočný film o prírodných a kultúrnych hodnotách regiónu. Organizujú prechádzky miestnej histórie a poznávacie prechádzky, cyklotúry a vodné túry. V obidvoch regiónoch vyznačia po 10 tematických tratí cyklotúr a vodných túr. Ďalším podujatím bude mediálny deň, kedy predstavitelia médií navštívia región Malý Žitný ostrov-Žitný ostrov a predstavia najvýznamnejšie turistické atrakcie.

Primátor Győru Dr. Andás Csaba Dési a primátor Dunajskej Stredy Dr. Zoltán Hájos okrem skoršej kultúrnej spolupráce chcú spolupracovať aj v iných oblastiach, čo ďalej posilní existujúce vzťahy dvoch miest, ktoré plánujú v budúcnosti nadviazať oficiálne partnerstvo.