Kedy je povinné čipovanie psov?

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Kedy je povinné čipovanie psov?

V zmysle novely príslušného zákona od 1. januára 2014 čipovanie psov, mačiek a fretiek je opäť dobrovoľné. V súlade s novelou zákona mestské zastupiteľstvo  Dunajskej Stredy zmenilo príslušné všeobecne záväzné nariadenie mesta.

Čipovanie domácich zvierat je naďalej povinné v týchto prípadoch:  ak  pes z chovu je  určený na predaj a keď zviera cestuje s majiteľom  do zahraničia.

Čipovanie  v Dunajskej Strede vykonáva veterinárna ambulancia na Športovej ulici č.76. V zmysle všeobecného záväzného nariadenia mesta čipovanie  je naďalej bezplatné pre tých majiteľov, ktorí za príslušný rok zaplatili daň za psa. V rámci tejto služby pes obdrží aj cestovný pas, tzv. petpass. V ambulancii sa majitelia musia preukázať občianskym preukazom a očkovacím preukazom psa.  Z 1790 -ich psov, ktoré sa nachádzajú v evidencii,  doteraz bolo začipovaných 1470. Čipovanie je užitočné, totiž v mnohých prípadoch pomohlo pri vrátení zatúlaných psov majiteľovi. Psy sa majú naďalej zaevidovať na MsÚ po dosiahnutí veku dvoch mesiacov. Daň sa platí za psa, ktorý je starší, ako šesť mesiacov.