Majstrovský titul šachistov!

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Majstrovský titul šachistov!

Foto:  www.chesss.sk 

Dunajskostredské šachové družstvo získalo majstrovský titul v slovenskej extralige. Pred záverečným trojkolom v Starej Ľubovni boli na 2. mieste tabuľky, následne však vyhrali všetky tri stretnutia. Lídrom súťaže bol od začiatku Dunajov, ktorého DS ŠK v poslednom kole porazil 5:3 a získali prvé miesto v extralige. Vlaňajšie druhé miesto, a tohtoročný triumf je nesporne historickým úspechom. Ide vôbec o prvý majstrovský titul družstva dospelých pre Dunajskú Stredu, ktorú získali šachisti. Šachový klub Dunajská Streda patrí medzi najlepšie kluby Slovenska aj na úseku výchovy šachového dorastu.

Historický úspech dosiahli hráči: Tamás Petényi, Albert Bokros, Attila Czebe, Zoltán Varga, Miklós Németh, Milan Ráchela, Attila Csonka, Michal Mészáros, Dominik Csiba, Dávid Varga, László Takács.

Šachisti sa pripravujú a domáce stretnutia hrajú v Mestskom kultúrnom stredisku. Samospráva mesta klub podporuje každoročne aj finančne.

Získaním majstrovského titulu sa pred šachovým družstvom otvára aj možnosť účasti v Európskom pohári v septembri v španielskom Bilbau. Tento turnaj sa koná za účasti  všetkých  šachových  klubov  Európy.