Silvester 2018

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Silvester 2018

Silvestrujte na námestí pred MsKS!
Rozlúčte sa so starým rokom na námestí pred Mestským kultúrnym strediskom Benedeka Csaplára! O 18.00 sa koná ekumenická bohoslužba. Silvestrovská zábava pri hudbe sa začína o 22.00. O polnoci odznejú hymná a primátor Zoltán Hájos prednesie novoročný prípitok. Nasleduje ohňostroj, pouličná veselica pokračuje až do 2.00 v noci.
Mestský úrad aj tento rok vypísal verejnú súťaž na vykonanie silvestrovského ohňostroja. Hodnotili iba ponuky, ktorých podávatelia disponujú s certifikátom odbornej spôsobilosti. Ďalšou požiadavkou je, že pyrotechnik musí zabezpečiť aj protipožiarne podmienky a ochranu zdravia divákov.

Od septembra platí prísnejší zákon o používaní petárd a ohňostrojov
Pyrotechnika so svetelnými efektmi sa môže predávať v dňoch od 1. decembra do 31. decembra. Delobuchy však už iba v dňoch 28.–31. decembra. Obidva typy je možné používať výlučne iba 31. decembra a 1. januára. Ukazuje sa, že zmena zákona priniesla očakávaný efekt. V Dunajskej Strede do polovice decembra oproti 20-25 prípadov nepovoleného použitia pyrotechniky tento rok ich nahlásili iba 2-3. Sankcia pri porušení zákona je peňažná pokuta 33 eur.