Upozornenie polície

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

„SENIORI POZOR“         

 

 

Polícia upozorňuje občanov, že v našom okrese boli zaznamenané prípady, kedy neznámi páchatelia uviedli do omylu seniorov, ktorí tým prišli o celoživotné úspory. Preto Vám ponúkame niekoľko užitočných rád, ako sa nestať obeťou podvodníkov.

Cudzia osoba Vám zavolá na pevnú linku alebo mobil,  predstaví sa ako Váš príbuzný (napr. syn,  vnuk, dcéra, brat) a žiada o finančnú pomoc, pričom Vám oznámi, že pre peniaze nemôže prísť  osobne a poprosí Vás, aby ste peniaze odovzdali osobe, ktorú k Vám pošle.  

 - V takomto prípade čo najskôr si overte, či naozaj volal Váš príbuzný, ak nevolal, kontaktujte ihneď políciu na čísle 158 alebo miestny obecný úrad.

- Nikdy nedávajte peniaze osobe, ktorú nepoznáte, ani keď Vám tvrdí, že ju poslal Váš príbuzný, môže totiž ísť o podvodníka.

Boli zaznamenané aj prípady, kedy seniorov páchatelia uviedli do omylu ako falošní zamestnanci plynární, elektrární a vodárni.

-  Nikdy nevpúšťajte takéto osoby do svojho obydlia, pokiaľ si nie ste istí, že ide o skutočných zamestnancov spoločností. Snažte sa overiť túto skutočnosť u ich zamestnávateľa – termín vykonania odpočtu môžete preveriť aj na obecnom úrade.

 - Majte na pamäti, že pracovníci uvedených spoločností preplatky alebo nedoplatky nikdy neinkasujú v hotovosti prostredníctvom svojich zamestnancov.         

 -  Ak máte podozrenie, že môže ísť o podvodníkov, kontaktujte políciu na čísle 158 alebo miestny obecný úrad.

 

Ak sa už stanete obeťou takejto trestnej činnosti, je dôležité, aby ste si zapamätali výzor páchateľa, jeho spoločníkov, zapísali si evidenčné číslo motorového vozidla, na ktorom sa pohybovali. Práve tieto informácie môžu pomôcť polícii pri rýchlej identifikácii páchateľa

Ďalšie novinky
Návrh Plánu kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra na II. polrok 2020
11.09.2020
Oznámenie
25.01.2016
o zrušenie záznamu o trvalom pobyte
Oznámenie
29.06.2015
 o prerušení distribúcie elektriny : Západoslovenská...
Oznámenie
01.06.2020