Volanie rodného mesta

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Volanie rodného mesta

V rámci osláv Dní sv. Juraja samospráva Mesta Dunajská Streda a Mestský ochranársky spolok Csallóköz-Szerdahelyi Kaszinó 1860 usporiadajú 25. apríla I. stretnutie dunajskostredských rodákov. Na stretnutie srdečne pozývajú všetkých rodákov, ktorí sú nejakým spôsobom spätí s mestom, tu sa narodili, žili a radi by oživili svoje spomienky. Rodáci si môžu pozrieť, ako sa zmenila Dunajská Streda v minulých rokoch a miestni sa dozvedia, aký osud stihol tých, ktorí kedysi v meste žili. 

Samospráva pripravila pre vracajúcich sa rodákov bohatý program. Vedenie mesta prijme účastníkov stretnutia vo veľkej zasadačke radnice. Na program bude aj prehliadka mesta, s obhliadkou pamätihodností Dunajskej Stredy, navštívia Vermesovu vilu a obnovené termálne kúpalisko mesta. Hostia s rodinnými príslušníkmi môžu bezplatne využívať služby termálneho kúpaliska. V skorých večerných hodinách bude galavečer s kultúrnym programom v Mestskom kultúrnom stredisku. Následne sa predstavia účastníci I. stretnutia dunajskostredských rodákov s krátkou informáciou o svojom živote. V tom istom čase sa na námestí pred MsKS koná medznárodný festival vína Mundus, kde budú pozvaní aj hostia stretnutia rodákov.           

 

Žiadame láskavo záujemcov, aby svoju účasť na 1. stretnutí dunajskostredských rodákov potvrdili najneskôr do 17. apríla na e-mailovej adrese primator [at] dunstreda [dot] eu. Budeme radi, ak k prihláške pripojíte aj krátky životopis. Bližšie informácie zašleme obratom na Vami uvedenú adresu.